گرگان - شنبه 27 بهمن 1397 - دما درجه سانتیگراد
1397/7/18 - شماره 1755
آغاز پارالمپیک قاره کهن؛ 4 گلستانی در جاکارتا برای کسب مدال می جنگند

گروه ورزشی ـ با آغاز بازی های پاراآسیایی 2018 به میزبانی اندونزی، 4 گلستانی در ترکیب تیم های ملی والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر و دوومیدانی برای کسب مدال تلاش می کنند.سومین دوره بازی های پاراآسیایی و بزرگترین رویداد ورزش معلولان قاره کهن از روز شنبه هفته جاری در جاکارتا آغاز شد.

در این رقابت ها که 209 ورزشکار ایرانی شرکت دارند ورزش جانبازان و معلولان گلستان، 4 نماینده دارد.در بازی های این دوره، همانند دوره گذشته احمد ایری در تیم ملی والیبال نشسته مردان و زهرا دانایی طوس در تیم ملی والیبال نشسته بانوان حضور دارند؛ تیم هایی که اگر اتفاق خاصی برایشان رخ ندهد شانس قطعی مدال طلا هستند.احمد ایری برای سومین بار حضور در بازی های پاراآسیایی را تجربه می کند.گلستانی ها در تیم ملی بسکتبال با ویلچر نیز یک نماینده دارند. عبدالجلیل قرنجیک که به تازگی به همراه این تیم مقام چهارمی جهان را به دست آورده است در ترکیب تیمی به میدان جاکارتا گام گذاشته که همواره جزو تیم های پرقدرت آسیا و از مدعیان جهان محسوب می شود.قرنجیک در چند سال اخیر عضو ثابت تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران بوده است.

اما نماینده گلستان در تیم ملی دوومیدانی معلولان ایران در بازی های پاراآسیایی جاکارتا، نورمحمد آرخی است؛ او اولین گلستانی شرکت کننده در ورزش های انفرادی تاریخ بازی های آسیایی است که در رشته پرتاب دیسک به میدان می رود.

نورمحمد آرخی با سابقه ی کسب مدال طلا و برنز مسابقات جهانی کره جنوبی، مدال طلا و نقره مسابقات جهانی امارات و مدال برنز مسابقات جهانی تونس، به دنبال شکستن رکورد آسیا و کسب مدال طلا در اولین تجربه حضور خود در این بازی هاست.