گرگان - شنبه 27 بهمن 1397 - دما درجه سانتیگراد
1397/6/21 - شماره 1745
سرمربی گلستانی تیم ملی فوتبال دختران زیر 16 سال ایران: باید از پتانسیل های موجود در فوتبال بانوان استفاده کرد

 

گروه ورزشی ـ مسئول استعدایابی فوتبال بانوان و سرمربی گلستانی تیم ملی فوتبال دختران زیر 16 سال ایران، از ارزیابی 1850 بازیکن در سراسر کشور خبر داد و گفت: استعدایابی در رده زیر 16 سال دختران به طور وسیعی در سراسر کشور برگزار و بازیکنان نخبه و فوق العاده ای را به تیم های ملی معرفی کردیم.

شادی مهینی گفت:  فاز اول استعدادیابی زیر 16 سال از 15 اسفند سال گذشته تا 15 فروردین امسال در 30 استان کشور با حضور 1850 بازیکن برگزار شد که  استعدادیاب های هر استان، بازیکنان را ارزیابی کردند و در نهایت با ارائه لیست های 12 نفره به فدراسیون برترین بازیکنان را معرفی کردند. وی اضافه کرد: در اکثر استعدایابی هایی که صورت گرفت به طور مدام حضور داشته و عملکرد بازیکنان و حتی استعدادیاب ها را زیرنظر داشتم.

مسئول استعدایابی فوتبال بانوان کشور درباره اجرای فاز دوم استعدایابی در مناطق 9 گانه گفت: در فاز دوم استعدادیابی در مناطق 9 گانه به صورت فستیوال یا مسابقات درون استانی، بازیکنان مورد ارزیابی قرار گرفتند که در نهایت لیست 14 نفره از مناطق 9 گانه به فدراسیون فوتبال ارسال و بازیکنان نخبه انتخاب و 30 بازیکن به اردوی تیم ملی کمتر از 16 سال و 10 بازیکن به تیم ملی زیر 14 سال دعوت شدند. سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 16 سال دختران ایران اظهار کرد: فاز سوم استعدادیابی قرار است در بازده زمانی 6 تا 20 مهر ماه به صورت دو منطقه در کشور برگزار شود که امیدوارم که بازخورد این استعدادیابی بتواند زیرساخت تیم های ملی زیر 15 و 16 سال کشورمان باشد. هدفمان تأمین آینده تیم های ملی فوتبال بانوان است.مسئول استعدایابی فوتبال بانوان ادامه داد: برنامه بعدی که پیش روی ما قرار دارد برگزاری فستیوال ملی زیر 13 سال است که در 32 استان کشور به صورت شهرستانی و استانی در تیر ماه و مرداد ماه برگزار شده و لیست 14 نفره به فدراسیون اعلام و در ادامه کار این نفرات ارزیابی خواهند شد.وی با بیان اینکه در دو سال آینده مسابقات زیر 15 سال  و مقدماتی زیر 16 سال را خواهیم داشت، تأکید کرد: عملکرد و آموزش بازیکنان در طول سال باعث خواهد شد تا بستر خوبی برای تیم های ملی زیر15 و 16 سال فراهم کنیم و از پتانسیل ها برای تیم های ملی فوتبال ایران در رده های مختلف استفاده بهینه داشته باشیم.مهینی که امروز تیمش را عازم رقابت های قهرمانی آسیا می کند، در این زمینه یادآور شد: 11 بازیکن منتخب طرح استعدادیابی با قرارگرفتن در لیست تیم ملی فوتبال برای سفر به دور مقدماتی قهرمانی آسیا در تاجیکستان برگزیده شدند.تیم ملی فوتبال دختران کمتر از 16 سال ایران در مرحله مقدماتی رقابت های قهرمانی آسیا با تیم های تایلند، جزایر ماریانای شمالی، سنگاپور و تاجیکستان به رقابت می پردازد. این مسابقات  از 24 شهریور تا اول مهر برگزار می شود.