گرگان - شنبه 27 بهمن 1397 - دما درجه سانتیگراد
1397/6/21 - شماره 1745
از مصدومیت و اخراج تا درخشش در لیگ هجدهم؛ پورقاز به دنبال رویاهای رنگ باخته

بازیکن گلستانی سپاهان این روزها به دنبال رویاهای رنگ باخته است. عزت اله پورقاز مدافع ملی پوش سپاهان که در آن مقطع یکی از خریدهای زلاتکو کرانچار برای تقویت خط دفاعی تیم فوتبال سپاهان بود در هفته پنجم اتفاق تلخی انتظار پورقاز را می کشید و این بازیکن در یک درگیری ساده در میانه زمین و به این دلیل که با تمام وجود قصد دفع توپ را داشت، در حالتی نامتعادل با گردن و کمر روی زمین فرود آمد و برای ماه ها از میادین فوتبالی به دور بود.

فاصله زمانی بازگشت پورقاز به فوتبال به حدی طولانی شد که دیگر کرانچار سرمربی سپاهان نبود و ابراهیم زاده هدایت این تیم را عهده دار شده بود. در این میان کی روش نیز این بازیکن را از لیست تیم ملی کنار گذاشت و پس از پایان مصدومیت نیز یک اخراج در دیدار برگشت برابر تراکتورسازی فقط چند دقیقه پس از حضور در زمین مسابقه شرایط بسیار سختی را برای این بازیکن در روزهایی رقم زد که سپاهان اصلاً شرایط خوبی نداشت و سرمربی تیم ملی هم روی نام پورقازکه در رقابت های مقدماتی جام جهانی حضور ثابتی در اردوهای تیم ملی داشت، خط کشید.

فصل کابوس وار پورقاز در سپاهان به هر ترتیبی بود خاتمه یافت و امیرقلعه نویی به عنوان سرمربی سپاهان انتخاب شد.

پورقاز در یکی از مصاحبه های خود گفت که اگر قلعه نویی به شرایط سال قبل او نگاه می کرد، شاید الان او دیگر در سپاهان نبود ولی سرمربی سپاهان این مدافع را در لیست خود قرار داد و در شروع بازی های لیگ در کنار یزدانی زوج خط میانی طلایی پوشان بود.پورقاز در هفته های گذشته لیگ برتر کمک کرده تا سپاهان انسجام خوبی در خط دفاعی داشته باشد و به طور کلی از شرایط فصل گذشته دور شود.پورقاز اگرچه با  این شرایط به جام ملت های آسیا و بازگشت به لیست کی روش فکر می کرد؛ رویایی که می توانست در جام جهانی برای او رخ دهد اما این اتفاق نیز نیفتاد تا بازیکن بی حاشیه و آرام فوتبال ایران همچنان به روزهای پیش رو دل ببندد و امیدوار باشد.