گرگان - شنبه 27 بهمن 1397 - دما درجه سانتیگراد
1397/5/17 - شماره 1734
کبدی ایران در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸؛ عبور از هند برای رسیدن به هدف طلایی

گروه ورزشی ـ کبدی ایران با حضور 5 بازیکن و سرمربی در تیم ملی مردان و دو بازیکن، یک مربی و مدیرفنی در تیم ملی بانوان در بازی های آسیایی حضور خواهد داشت و ملیپوشان ایرانی یکی از شانس های اصلی کسب سکوهای آسیایی هستند.

کبدی ایران تنها رشته تیمی است که هم در بخش بانوان و هم در بخش مردان در بازی های آسیایی حضور دارد و هر دو بخش هم از شانس کسب مدال در این رقابت ها هستند. تیم ملی کبدی مردان ایران تاکنون در سه و تیم دختران ایران در دو دوره از بازیهای آسیایی حضور داشته اند و هر دو تیم در دو دوره اخیر روی سکوهای آسیا ایستاده اند.در ترکیب تیم ملی مردان ایران فاضل اتراچالی، ابوذر مهاجر، ابوالفضل مقصودلومحلی، محسن مقصودلوجعفری، میثم عباسی، محمد ملاک و محمداسماعیل مقصودلو (بازیکن) و غلامرضا مازندرانی (سرمربی) گلستانی اند؛ میثم عباسی و فاضل اتراچالی از باسابقه ترین بازیکنان تیم ملی کبدی ایران هستند که در دو دوره اخیر حضور داشته اند، محمداسماعیل مقصودلو نیز از اصلی ترین مهاجمان ایرانی ست.زهرا عباسی و صدیقه جعفری نیز دیگر نمایندگان کبدی گلستان در تیم ملی بانوان هستند که در تمامی دوره ها تیم ملی دختران ایران را در بازی های آسیایی همراهی کرده اند. زهره تربتی نژاد و زهرا رحیمی نژاد به عنوان مربی و مدیرفنی از استان گلستان در کنار شایلا جین سرمربی هندی تیم ملی ایران، هدایت کبدی کاران را در جاکارتا برعهده دارند.هند و ایران در تمامی رویدادهای کبدی رقبای اصلی یکدیگر به شمار می روند. کبدی در هند یکی از رشته های ملی ورزشی است که به آن توجه زیادی می شود و بازیکنان قدری در این رشته پرورش داده اند. هندی ها هم ایران را جدی ترین رقیب خود برای قهرمانی در بازی های آسیایی جاکارتا میدانند.

ایران در بازیهای آسیایی 2014 اینچئون تا یک قدمی شکست هندی ها پیش رفت اما موفق به انجام این مهم نشد. با توجه به اینکه ملیپوشان ایران تجربه حضور در لیگ حرفه ای هند را نیز پیدا کرده اند، این امید به وجود آورده تا با عبور از رقیب قدرتمند، مدال طلای کبدی سرانجام نصیب ایران شود.