گرگان - شنبه 3 فروردين 1398 - دما درجه سانتیگراد
1397/5/17 - شماره 1734
در نشست خبری اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان با اصحاب رسانه، تأکید شد: ضرورت حمایت جدّی مقنّن از کانون وکلا

کانون وکلا به عنوان نهادی مدنی که هر ساله اشتغال پایدار، ثابت و بدون هزینه برای کشور ایجاد می کند و ضمن ارائه خدمات حقوقی، معاضدتی و مشاوره ای رایگان در کشور و تربیت وکیل، اداره جامعه وکالت و رسیدگی به تخلفات انتظامی آنها را نیز برعهده دارد، باید بیشتر مورد حمایت مقنّن قرار گیرد. به گزارش روابط عمومی، رییس کانون وکلای دادگستری گلستان در نشست خبری اعضای هیأت مدیره کانون با اصحاب رسانه که به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار برگزار شد، افزود: کانون وکلا به عنوان نهادی مدنی که هر ساله اشتغال پایدار، ثابت و بدون هزینه برای کشور ایجاد می کند و ضمن ارائه خدمات حقوقی، معاضدتی و مشاوره ای رایگان در سراسر کشور و تربیت و آموزش وکیل، اداره جامعه وکالت و رسیدگی به تخلفات انتظامی آنها را نیز برعهده دارد، باید بیشتر مورد حمایت مقنّن قرار گیرد.

لزوم توجه دولت و حکومت به بهداشت حقوقی جامعه

رضا سلیمانی  بر لزوم توجه دولت و حکومت به موضوع معاضدت قضایی و بهداشت حقوقی جامعه و تنظیم طرح و برنامه ای دقیق و مدون برای حمایت از شهروندان تأکید و بیان کرد: کانون وکلای دادگستری گلستان در سال گذشته حدود ۶۰۰ وکیل تسخیری و معاضدتی معرفی کرد که این تعداد در چهار ماه اول سال جاری ۲۲۰ وکیل بوده است. سلیمانی با اشاره به ارائه خدمات مشاوره ای رایگان حقوقی از سوی کانون وکلای گلستان، یادآور شد: واحد مشاوره کانون وکلای استان در محل این کانون، دادسرا و زندان گرگان مستقر بوده و به شهروندان محترم خدمات مشاوره ای رایگان ارائه می نماید، ضمن آنکه این واحد در شورای حل اختلاف نیز در حال راه اندازی است. وی با بیان اینکه شهروندان می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته با حضور در محل کانون وکلا از خدمات رایگان مشاوره برخوردار شوند، اضافه کرد: در چهار ماه اول سال جاری تعداد ۴۶۰ نفر از شهروندان با مراجعه به کانون وکلا از خدمات رایگان مشاوره ای این مجموعه برخوردار شده اند.

گسترش بی کیفیت دانشکده های حقوق، تحقق عدالت به خطر می افتد

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با انتقاد از گسترش بی کیفیت و بی ضابطه دانشکده های حقوق در کشور، اظهار کرد: پایین بودن کیفیت آموزش یکی از مشکلات اصلی حوزه حقوق است و متأسفانه با نگاه صِرف مادی به وکالت، کیفیت آموزش در این حوزه با چالش جدّی مواجه شده و تداوم این روند تحقق عدالت را در معرض خطر قرار خواهد داد.

ذات وکالت و خبرنگاری با انتقاد آمیخته است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بزرگداشت روز خبرنگار و تبریک این روز به جامعه رسانه، به مشابهت های حرفه وکالت و خبرنگاری اشاره و بیان کرد: ذات وکالت و خبرنگاری با انتقاد آمیخته است و خبرنگاران و وکلا با انتقاد از وضع موجود به اصلاح امور توجه دارند. وی با اشاره به تعامل کانون وکلا و جامعه رسانه استان، خاطرنشان کرد: کانون وکلای دادگستری گلستان این آمادگی را دارد تا نسبت به برگزاری کارگاه های آموزشی حقوقی ویژه خبرنگاران اقدام کند همانگونه که یک دوره آموزشی را با این عنوان در اواخر سال گذشته برگزار کرده است، ضمن آنکه با تفاهم نامه فی مابین کانون وکلا و خانه مطبوعات گلستان از این پس خبرنگاران از حمایت حقوقی این کانون برخوردار خواهند شد. به گفته سلیمانی، کانون وکلای دادگستری گلستان را علاوه بر پرسنل اداری آن، حدود ۵۰ وکیل به صورت رایگان اداره می کنند.