گرگان - چهارشنبه 26 دي 1397 - دما درجه سانتیگراد
1396/11/18 - شماره 1680
ملّی پوشان گلستانی بعد از اوج، میکامال را روی سکوی قهرمانی دومین دوره لیگ برتر والیبال ساحلی ایران نشاندند؛ تکرار قهرمانی و دوّمین جام

رقیه مسلمی پور ـ دومین دوره لیگ برتر والیبال ساحلی مردان باشگاه های ایران که از اواخر تیرماه امسال آغاز شده بود این هفته با قهرمانی میکامال در حالی به کار خود پایان داد که این قهرمانی مانند دوره قبل به نام دو گلستانی رقم خورد. تیم «رحمان رئوفی» و «بهمن سالمی» بهترین زوج والیبال ساحلی ایران که سال گذشته اوج رامسر را به قهرمانی اولین دوره لیگ برتر والیبال ساحلی کشورمان رسانده بودند این بار در ایامی که درگیر با آماده سازی جهت حضور در تور جهانی کیش بودند، توانستند با حفظ قهرمانی دوره قبل، ضمن دفاع از این عنوان باارزش، دومین جام قهرمانی را به خود اختصاص داده و به نام میکامال ثبت کنند. از نکات قابل توجه در این دوره از رقابت های لیگ برتر والیبال ساحلی ایران، حضور پنج ساحلی کار گلستانی در ترکیب سه تیمی بود که با مجموع شش ورزشکار بر روی سکوهای اول تا سوم ایستادند تا ثابت کنند قدرت والیبال ساحلی ایران همچنان در دست گلستانی هاست.

 

قهرمانی با پاداش 20 میلیونی 

تیم میکامال «رحمان رئوفی» و «بهمن سالمی» در آخرین دیدار مرحله نهایی لیگ برتر ساحلی کشور موفق به شکست هتل کانیار علی آباد شد که «آق محمد سلاق» و «حامد میرزاعلی» ساحلی کاران اهل آق قلا و اعضای تیم ملی ب ایران را در اختیار داشت. میکامال با شکست دو بر صفر حریف با امتیازهای ۲۱ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۲۳ به ششمین برد متوالی دست یافت و با ۱۲ امتیاز قهرمانی لیگ برتر شد. همچنین تیمهای اوج رامسر با ترکیب «عباس پورعسگری» (از مازندران) و «بهمن قلیپوری» (از گلستان) و شهرداری منطقه ۲۲ تهران به مصاف هم رفتند و اوجی ها با شکست دو بر صفر حریف خود عنوان سومی لیگ برتر را به خود اختصاص دادند. به تیم های اول تا چهارم این دوره از مسابقات، به  ترتیب پاداش ۲۰، ۱۵، ۱۰ و ۵ میلیون تومانی اهدا شد.

در دومین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی باشگاه های برتر ایران 10 تیم در دو گروه به مدت 10 هفته به صورت رفت و برگشت با یکدیگر رقابت کردند که تیم های میکامال و هتل کانیار علی آباد در پایان مرحله مقدماتی صدرنشین گروه های اول و دوم شدند و به همراه تیم های دوم (شهرداری منطقه 22 تهران و اوج رامسر) به مرحله نهایی صعود کردند.

 

رئوفی:

در تور جهانی امسال عملکرد بهتری خواهیم داشت

ملی پوش گلستانی والیبال ساحلی ایران حاضر در تور جهانی کیش، بعد از کسب دومین قهرمانی در دومین دوره لیگ برتر کشور عنوان کرد، با توجه به تجربه ی بیشتر در تور جهانی امسال عملکرد تیمی نمایندگان ایران بهتر از قبل خواهد بود؛ «فکر می کنم تیم های ایران در این دوره از مسابقات عملکرد بهتری نسبت به دوره های قبل خواهند داشت، زیرا از نظر تجربی به جایگاهی رسیدند که می توانند برای پیروزی بر تیم ها تمرکز بهتری داشته باشند. سال گذشته تور جهانی با شرایط خاصی برگزار شد که به دلیل تک حذفی بودن همه تیم های شرکت کننده ناراضی بودند؛ برخی تیم ها که از راه دور آمده بودند، کلی هزینه کرده بودند و با یک شکست از دور مسابقات حذف شدند. فدراسیون جهانی با اینگونه اعتراض تیم ها روبرو شد و روش مسابقات را به سال های قبل برگرداند.»

«رحمان رئوفی» که با «بهمن سالمی» یکی از موفق ترین زوج های تاریخ والیبال ساحلی ایران هستند از دلایل این موفقیت نیز این چنین می گوید؛ «بهمن یکی از بازیکنان خوب ساحلی است. مدت چهار سال است که ما با هم بازی می کنیم که زمان کمی نیست. اگر تیمی بخواهد شاکله تیمی و استحکامش پایدار بماند، باید بازیکنانش از نظر فنی و خلق و خوی به یکدیگر نزدیکتر شوند؛ من و بهمن به این هدف رسیده ایم. در این مدت روز به روز بهتر شدیم و هنوز هم جا دارد که بهتر شویم. به اعتقاد من و بهمن، ما مانند هر زوج ورزشکاری اختلافاتی نیز با یکدیگر داشتیم که امری ست اجتناب ناپذیر، اما این موضوع دلیل نمی شود که از نظر فنی افت کنیم و از بازی خودمان بزنیم.»

«رحمان» که نسبت به برگزاری لیگ برتر والیبال ساحلی در کشور ابراز رضایت می کند بر برگزاری منظم آن تأکید دارد؛ «لیگ برتر ساحلی بعد از مدت ها از سال گذشته در ایران راه اندازی شد و این اتفاق را باید به فال نیک گرفت، اما لازم است از سال های آینده منظم تر برگزار شود و بین مرحله مقدماتی و نهایی آن، اینقدر فاصله نباشد. وقفه بین لیگ باعث از بین رفتن آمادگی تیم ها می شود. باید لیگ با برنامه ریزی بهتر در سال های آینده دنبال شود تا تیم ها نیز برای برنامه ریزی تمرینات و آماده سازی مشکل کمتری داشته باشند.»

 

سالمی:

امیدوارم ۲۰۱۸ سال ایرانی ها در تور جهانی باشد

بازیکن گلستانی تیم ملی والیبال ساحلی ایران و نفر اول رنکینگ کشور امیدوار است سومین میزبانی ایران در تور جهانی با تجربه ی دو دوره گذشته، بهترین سال را برای والیبال ساحلی ایران رقم زند؛ «تمرینات خوبی را برای حضور تور جهانی کیش برگزار کردیم ضمن آنکه برگزاری مرحله نهایی لیگ برتر نیز برای آماده سازی ملی پوشان جهت حضوری شایسته در تور جهانی بسیار خوب بوده است. ساحلی بازان در شرایط مسابقه به آمادگی کامل می رسند و با برگزاری مرحله نهایی لیگ برتر به میزان۷۰ تا ۸۰ درصد آمادگی رسیده ایم و در مرحله دوم تمرینات (که از ۱۵ بهمن ماه شروع شده) نیز به آمادگی کامل برای حضور در تور جهانی کیش می رسیم.»

«بهمن سالمی» همچنین از قهرمانی خود و تیمش در دومین دوره لیگ برتر می گوید: «بازی آخر ما مقابل کانیار که با پیروزی ما و قهرمانی این دوره پایان یافت، بازی خاصی بود؛ دو تیم دارای دو برد و ۴ امتیاز بودیم و پیروزی در این مسابقه برای صدرنشینی در پایان دور رفت مرحله نهایی لیگ برتر ساحلی اهمیت داشت. هرچند ما ست نخست را بد شروع کردیم و عقب افتادیم، اما در ادامه به پیروزی رسیدیم و در نهایت دو بر یک فاتح میدان شدیم. البته بازیکنان تیم هتل کانیار بسیار هماهنگ بازی کردند و شکست دادن آنها کار آسانی نبود».